[27.01.2016] Nantur (SACRILEGIUM) mówi o najnowszym wydawnictwie 'Angelus'

W pierwszym zamyśle "Angelus", wraz z jeszcze jednym utworem, miały zaprezentować to, w jakim kierunku zmierza dziś SACRILEGIUM. Po jakimś czasie przyszedł mi do głowy pomysł, aby jako ciekawostkę dołączyć do tego promo remix. O ile dobrze pamiętam, wybór padł na naszych przyjaciół z ROD. Znamy się od wielu lat, a ich otwartość na rożne gatunki muzyczne i przede wszystkim wyobraźnia gwarantowały, że ich wizja naszego utworu będzie bardzo ciekawa. Jak się później okazało, nasz wybór był genialny.

Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, iż jeszcze kilku naszych przyjaciół byłoby zainteresowanych, aby przedstawić własną wizję "Angelusa". Chyba najdłużej zmagał się z tym utworem Jouni z In Slaughter Natives, którego miałem okazję poznać wiele lat temu w Pradze na jednym z jego koncertów. Nasze drogi przez tyle lat nie zawsze się przecinały, ale mimo wszystko finalnie mogłem poznać owoc jego pracy, który w żaden sposób nas nie rozczarował. Nie bez powodu In Slaughter Natives był jednym ze sztandarowych projektów mojej ulubionej wytwórni Cold Meat Industry, w której swe albumy wydawało również kilku mych przyjaciół. Zresztą do dziś wspólnie z Aldenonem z Coph-Nia wznosimy toasty za Lucyferyczną unię polsko-skandynawską.

Kolejnym, najtrudniejszym w odbiorze dla czarciej świty, jak się nam na początku wydawało, miał być remix Zeniala, jednak okazało się, że jego wizja jest bardzo przystępna. Zawsze ceniłem jego subtelne podejście do wydobywanego dźwięku, jak i wytrwałość w działaniu na wielu płaszczyznach. Pod tym scenicznym imieniem ukrywa się Łukasz Szałankiewicz, którego poznałem w jednym z najważniejszych dla ezoterycznej sztuki miejsc, które skrywają Katowice, czyli Piastowskiej 1. Mieści się tam wciąż pracownia mojego nieżyjącego już przyjaciela Andrzeja Urbanowicza, który był współtwórcą okultystycznej grupy Oneiron, w której skład wchodził m.in Zdzisław Beksiński. Andrzej był brakującym ogniwem pomiędzy przedwojennym ośrodkiem ezoterycznym na Śląsku Cieszyńskim i Krakowem, a tym, co zaczęło się powoli odradzać na scenie ezoterycznej pod koniec lat 60 tych w Polsce. Prowadziliśmy tam całonocne rozmowy do bladego świtu o sztuce, książkach i przekraczaniu wszystkich mentalnych progów świadomości, których dziś bardzo mi brakuje.

Prawdopodobnie jedną z najbardziej zaskakujących interpretacji jest remix Michała z Echoes of Yul. Moja przygoda z E.O.Y zaczęła się w pewien cholernie mroźny wieczór w Sopocie, gdzie rytualnie wraz z Maciejem Dragosem Mehringem, założycielem Zoharum Rec., udawaliśmy się do naszej ulubionej świątyni na trunek zwany, jeśli dobrze pamiętam, herbata z duchem i jestem absolutnie przekonany, iż przeurocze właścicielki dolewały nam czysty spirytus do trunków. Podczas jednej z takich wypraw zostałem obdarzony przez Dragosa pierwszymi dźwiękami E.O.Y i muszę przyznać, że jedyną rzeczą, o której myślałem owego wieczoru był właśnie ten projekt. Jak się później okazało, E.O.Y odnalazł właściwą przystań w Zoharum Rec, a ja wciąż zajeżdżam ostatni krążek, który nota bene zbiera rewelacyjne recenzje.

Finalnie "Angelus" wzbudza dość ciekawe reakcje, a to tylko przedsmak tego, co będzie można usłyszeć na naszym najnowszym albumie "Anima Lucifera", który ukaże się w marcu nakładem Pagan Records.

Materiału można wysłuchać w całości pod poniższymi linkami:
https://paganrecords.bandcamp.com/album/angelus
https://soundcloud.com/paganrecords/sets/sacrilegium-angelus


„Angelus”
ukazał się nakładem Pagan Records 28.12.2015 w formie limitowanego do 500 egzemplarzy ecopaku.


Tracklista:
1. Angelus (album version)
2. Angelus (remix by In Slaughter Natives)
3. Angelus (remix by Zenial)
4. Angelus (remix by Echoes of Yul)
5. Angelus (remix by ROD)
6. Angelus (demo version)

SACRILEGIUM online:
https://www.facebook.com/SacrilegiumOfficial


 

<<< BACK <<<

 

Copyright (c) 2010 Pagan Records - All Rights Reserved | NEWS | PŁYTY | ZESPOŁY | MP3 | KONTAKT
DESIGN BY MLF | STUDIO XIII
Pagan Records MySpace Pagan Records LastFm Pagan Records YouTube