[05.02.2016] SACRILEGIUM – nowy utwór z nadchodzącego albumu „Anima Lucifera” dostępny do odsłuchu

Drugi, premierowy utwór z nadchodzącego drugiego albumu SACRILEGIUM „Anima Lucifera” został udostępniony do odsłuchu. Nagrania „Venomous Spell of Fate” można posłuchac pod poniższym linkiem:
 

 

"Anima Lucifera" jest drugim pełnowymiarowym krążkiem SACRILEGIUM, nagranym po blisko 20 latach od debiutanckiej płyty "Wicher". Muzycznie można oczekiwać albumu zdecydowanie brutalniejszego i bardziej agresywnego, nie pozbawionego jednocześnie tej charakterystycznej nutki melancholii, charakteryzującej muzykę SACRILEGIUM. Muzycy przekonani są, iż na tym krążku udało się im zawrzeć wszystko, co tkwiło w nich przez ostatnie lata.

Tytuł płyty nawiązuje bezpośrednio do wiersza Leopolda Staffa, którego fragmenty zostały wykorzystane w nowych utworach zespołu, podobnie jak twórczość W. B. Yeatsa czy F. Pessoa, pojawiające się obok autorskich liryk N. Pogański duch ewoluował, od ludowej tradycji w kierunku rodzimej szkoły ezoterycznej. Na „Anima Lucyfera” zespół zgłębia tematykę okultystyczną, która towarzyszyła muzykom na początku ich drogi, dzisiaj jednak bogatszą o własne doświadczenia uzyskane na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.
   
Płyta „Anima Lucifera” została nagrana w czteroosobowym składzie: S:.– guitars, N:. – voc, C:. – bass, R:. – drums jesienią 2015 roku w pomorskim North Studio. Miksów i masteringu dokonano w Czyściec Studio (www.czysciec.net) przez Nihila. Za okładkę i oprawę graficzną całości odpowiedzialny jest Marcin Łojek.
 
Tracklista:
0. Preludium
1. Heavenwings Shrugged
2. Angelus (Anima Lucifera)
3. Mare Tenebrarum
4. The Serpent Throne
5. ... and Soul
6. Venomous Spell Of Fate
7. Desiderium Immortalis
8. Anima Lucifera
9. Epilog
 
"Anima Lucifera" ukaże się 18.03.2016 nakładem Pagan Records  jako: Digipak CD, Digital oraz Gatefold LP
 
Pilotującego singla „Angelus” można wysłuchać w całości pod poniższymi linkami:
https://paganrecords.bandcamp.com/album/angelus
https://soundcloud.com/paganrecords/sets/sacrilegium-angelus
 
Jedyny koncert promujący „Anima Lucifera:
SACRILEGIUM + goście (Non Opus Dei, Martwa Aura, Dreadnought), Gdańsk, Protokultura 02.04.2015: https://www.facebook.com/events/873677676084589/


 

<<< BACK <<<


Copyright (c) 2010 Pagan Records - All Rights Reserved | NEWS | PŁYTY | ZESPOŁY | MP3 | KONTAKT
DESIGN BY MLF | STUDIO XIII
Pagan Records MySpace Pagan Records LastFm Pagan Records YouTube