[02.03.2016] Nowy album SACRILEGIUM „Anima Lucifera” w całości do odsłuchu w brytyjskim Metal Hammer

SACRILEGIUM razem z brytyjskim miesięcznikiem Metal Hammer, prezentuje przedpremierowy odsłuch swojego nowego albumu, "Anima Lucifera". Krążka, który ukaże się 18 marca nakładem Pagan Records, można posłuchać w całości tutaj:

http://metalhammer.teamrock.com/features/2016-03-02/cult-pagan-metallers-sacrilegium-stream-their-long-awaited-new-album


"Anima Lucifera" jest drugim pełnowymiarowym krążkiem SACRILEGIUM, nagranym po blisko 20 latach od debiutanckiej płyty "Wicher". Tytuł albumu nawiązuje bezpośrednio do wiersza Leopolda Staffa, którego fragmenty zostały wykorzystane w nowych utworach zespołu, podobnie jak twórczość W. B. Yeatsa czy F. Pessoa, pojawiające się obok autorskich liryk N.    

Pogański duch ewoluował, od ludowej tradycji w kierunku rodzimej szkoły ezoterycznej. Na „Anima Lucifera” zespół zgłębia tematykę okultystyczną, która towarzyszyła muzykom na początku ich drogi, dzisiaj jednak bogatszą o własne doświadczenia uzyskane na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.
 
Muzycznie można oczekiwać albumu zdecydowanie brutalniejszego i bardziej agresywnego, nie pozbawionego jednocześnie tej charakterystycznej nutki melancholii, charakteryzującej muzykę SACRILEGIUM. Muzycy przekonani są, iż na tym krążku udało się im zawrzeć wszystko, co tkwiło w nich przez ostatnie lata.

Płyta została nagrana w czteroosobowym składzie: S:.– guitars, N:. – voc, C:. – bass, R:. – drums jesienią 2015 roku w pomorskim North Studio. Miksów i masteringu dokonano w Czyściec Studio (www.czysciec.net) przez Nihila.  Autorem okładki i całej oprawy graficznej jest Marcin Łojek.


Program płyty:
0. Preludium
1. Heavenwings Shrugged
2. Angelus (Anima Lucifera)
3. Mare Tenebrarum
4. The Serpent Throne
5. ... and Soul
6. Venomous Spell Of Fate
7. Desiderium Immortalis
8. Anima Lucifera
9. Epilog


Przedsprzedaż
http://www.pagan-records.com/webshop/shoper5/pl/p/SACRILEGIUM-Anima-Lucifera-CD-digipack-PRE-ORDER/9229

Formaty:
CD-DIGIPAK: PREMIERA 18.03.2016
DIGITAL: PREMIERA 18.03.2016
GATEFOLD LP: PREMIERA 02.04.2016

Koncerty:
SACRILEGIUM + goście: Non Opus Dei, Martwa Aura, Dreadnought
2.04. 2016 | Klub Protokultura, Gdańsk

SACRILEGIUM online:
https://www.facebook.com/SacrilegiumOfficial


 

<<< BACK <<<


Copyright (c) 2010 Pagan Records - All Rights Reserved | NEWS | PŁYTY | ZESPOŁY | MP3 | KONTAKT
DESIGN BY MLF | STUDIO XIII
Pagan Records MySpace Pagan Records LastFm Pagan Records YouTube